KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9421834
nr 942 1834
Lasse Stevenfeldt
(1930-2014), Sverige
Blandteknik, 2 st, Lasse Stevenfeldt (1930-2014), ej signerad, bemålad wellpapp, 'Cirrkus Cumulus', 27x119 cm
Kondition: vikskada och tape
Lasse Stevenfeldt, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1930, död 2014.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 april 2015
kl 18:35:14
27/4 18:19:23
27 apr
Lasse Stevenfeldt
Specialauktion Lasse Stevenfeldt 1930-2014, svensk bildkonstnär, tecknare och grafiker, född i Stockholm 1930. Lasse Stevenfeldt avled 2014.
Läs mer om Lasse Stevenfeldt
Lasse Stevenfeldt
Läs mer om Lasse Stevenfeldt